Tarptautinę vaikų draugystės iniciatyvą „Matau tave“ jau penktus metus įgyvendina LRT ir kiti Europos transliuotojų sąjungos (EBU) visuomeniniai transliuotojai.
„Džiaugiamės, kad ne pirmus metus gyvuojantis projektas nepraranda vaikų susidomėjimo ir aktyvaus įsitraukimo. Jie entuziastingai buriasi į mažesnes ar didesnes grupes, ieško įdomių vietų, kur galėtų sušokti ir nusifilmuoti – šiais metais vienas vaizdo įrašas buvo padarytas net krepšinio rungtynių pertraukos metu. Tikime, kad toks susitelkimas ne tik dovanoja smagias akimirkas, bet ir stiprina bendrystę, padeda pamatyti ir padrąsina užkalbinti vienišesnį draugą“, – sako LRT vaikų ir jaunimo turinio redaktorė Aistė Jurė.
Iš nuo spalio 3 iki 25 d. į socialinius tinklus įkeltų ir grotažymėmis #MatauTave2024 bei #SayHi2024 pažymėtų vaizdo įrašų atsitiktine tvarka buvo išrinkti šių metų nugalėtojai. Jais tapo Mažeikių „Ventos“ progimnazijos mokiniai, šokį nufilmavę keliose savo mokyklos vietose.
„Pristatėme šokį, kuris sujungė visą mokyklos bendruomenę – mokinius, mokytojus, tėvus. Tai buvo solidarumo, draugiškumo, pasitikėjimo vienas kitu iliustracija, pareiškimas, kad esame kartu su Europos vaikais, suprantame, kuo gyvename ir ko siekiame“, – sako Mažeikių „Ventos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Pocevičienė.
Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje apsilankys šių metų iniciatyvos dainą lietuviškai atlikusi M. Linkytė.
Visus šokius įvairiuose socialiniuose tinkluose rasti pagal grotažymes #MatauTave2024 ir #SayHi2024.
Vienas iš pagrindinių iniciatyvos tikslų – paskatinti atkreipti dėmesį į vienišesnį klasės draugą. Tam vaikai kviečiami pasitelkti kelis pagrindinius žingsnius: prieiti ir užduoti klausimą, atidžiai išklausyti ir papasakoti apie save, pakviesti kartu praleisti laiką.
Visos kampanijos kulminacija – lapkričio 20 diena, kai bus minima UNICEF Pasaulinė vaikų diena. Visą savaitę, nuo lapkričio 18 d. iki lapkričio 22 d., prie iniciatyvos prisijungusios šalys dalinsis projekto vaizdo įrašais ir kitomis žinutėmis, kurios atkreips dėmesį į vaikų tarpusavio santykius, vienišumą, užgauliojimą ir draugystės bei supratingumo svarbą.
Skirtingomis kalbomis įvairiose šalyse skambanti iniciatyvos daina „Būti savimi“ (orig. „Ferdig snakka“) buvo sukurta Norvegijos visuomeninio transliuotojo NRK užsakymu. Dainos žodžių autoriai – Audun Agnar Guldbrandsen, Tormod Løkling, muzikos autoriai – Audun Agnar Guldbrandsen, Tormod Løkling. Šokio choreografiją kūrė Helene Winter ir Martin Lilleberg.
Komentuoti