„Malonu sveikinti Jus tradiciniuose Maldos pusryčiuose. Šiandien kalbėsime apie maldą. Ji yra šviesos, tikėjimo ir vilties šaltinis, gelmė, kurioje giliau pažįstame save ir surandame atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus. Laike, kai pasaulis pilnas nerimo, susiskaldymo, kai nėra dienos, kad mūsų minčių nepersmelktų karo tema, maldoje randame nusiraminimą bei stiprybę. Džiaugiuosi čia matydamas žmones, kurių įžvalgos ir mintys praturtins šią dieną ir dovanos apmąstymų kiekvienam iš mūsų. Tegul maldos akimirka mums atneša ramybę, stiprybę ir vienybę“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Maldos pusryčiuose kalbėjęs J. E. Panevėžio vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas OFM pirmiausia susirinkusiuosius pasveikino su didele bažnytine švente – Sekminėmis – šventosios dvasios atsiuntimu.
„Mums reikalinga Dievo dvasia, mums reikalinga šventoji Dvasia, kad gyvenime darant teisingus sprendimus mums būtų įkvėpimas ir dirbti, ir melstis, ir patarnauti, ir atsiliepti į kito skausmą. Jau treti metai, kai vyksta karas Ukrainoje – stebime baisius įvykius. Prieš keletą dienų teko susijungti pokalbiui su lietuviu arkivyskupu nuncijumi, kuris pripažino, kad laikosi sunkiai, o tikėjimo ir vilties jam ir visiems kitiems suteikia tik malda. Ir tuomet pajunti realią maldos naudą, kurią jaučia tikintis žmogus, nešantis didžiulius gyvenimo išbandymus“, – mintimis dalijosi Panevėžio vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas OFM.
Drauge pasimelsti ir pasidalinti tikėjimo liudijimu į Maldos pusryčius atvyko ir benediktinų vienuolijos Palendrių Šv. Benediktino vienuolyno prioras tėvas Kazimieras Milaševičius.
„Maldos pusryčiai – puiki proga sugrįžti į gimtinę, kur esu praleidęs 19 metų. Panevėžyje tapau žmogumi, čia buvo pasėtas mano tikėjimo daigas. Malda mums, vienuoliams, yra kvėpavimas – mes apie maldą tarsi ir nekalbame, mes būname joje. Ir šiuo metu mes esame bendrystėje, kuri reiškiasi per maldą, per pokalbį, darbą, studijas. Todėl šis susitikimas man labai atspindi vienuolišką gyvenimą, tai ir yra bendrystė“, – sakė prioras tėvas Kazimieras Milaševičius.
Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų mažosios bazilikos rektorius dr. Gediminas Jankūnas kalbėdamas apie maldos ir bažnyčios reikšmę žmogaus gyvenime pažymėjo, kad malda yra bendravimo forma, tapatybės dalis. Pasak jo, bet kokiam bendravimui, net ir maldai, reikia pastangų ir pagalbos, kurią gali suteikti bažnyčia, mokymas, kunigai.
„Bažnyčia yra ne akmenys, o žmonės ir jei tie žmonės nenorės būti kartu ir maldoje, ir prie stalo, kaži ar juos pavyks suburti projektams ir darbams. Malda mums leidžia pajusti, kad esame Dievo dalimi“, – savo įžvalgoje minėjo rektorius dr. Gediminas Jankūnas.
Maldos pusryčiuose dalyvavęs publicistas, žurnalistas, politikos apžvalgininkas Donatas Puslys sakė, kad Panevėžys jam – atminties miestas, į kurį gera sugrįžti susitikti su artimaisiais ir grįžti prie ištakų, permąstyti gyvenimą, pašaukimą.
„Gyvenimo tempe, kai nuolat skubam, be perstojo kažkur bėgam, į maldą dažnai žiūrime, kaip į greitą maistą, problemos sutvarkymą. Tačiau malda – ne transakcija, malda ne derybos, malda ne reikalavimas. Man malda yra pasivaikščiojimas po Panevėžį, nes eidamas prisimenu tuos žmones, kuriems aš esu dėkingas už tai, kuo esu“, – kalbėjo publicistas, politikos apžvalgininkas Donatas Puslys.
Maldos pusryčių renginį vedė visuomenininkė G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bibliotekininkė Albina Saladūnaitė, kuri susirinkusiems svečiams citavo garsios kraštietės, rašytojos, filantropės G. Petkevičaitės – Bitės žodžius apie maldą, linkėjo susikaupimo ir apmastymų prasmės.
Svečiams dainavo Vytauto Mikalausko menų gimnazijos merginų vokalinis ansamblis bei jų mokytoja Laima Česlauskaitė-Zamkauskienė.
Komentuoti