Gitanos teigimu, ji apie vaikų globą pirmą kartą pagalvojo, būdama 21 metų amžiaus. Tuomet kartu su sūnumi gulėdama ligoninėje susipažino su berniuku, kuris gydėsi toje pačioje palatoje. Pasak moters, ji su berniuku daug bendravo, juo rūpinosi, visi trys kartu palatoje žaidė. Taip užsimezgė ryšys… Vėliau paaiškėjo, kad vaikas gyveno globos institucijoje.
Gitanai su sūnumi grįžus namo, jos vis neapleido mintis apie gydymo įstaigoje sutiktą berniuką. Pasitarę su vyru nusprendė tapti jo globėjais, tačiau paskambinus į globos įstaigą paaiškėjo, kad vaikas turi giminaičių pas kuriuos ir bus apgyvendintas.
„Prie minties apie globą grįžome, kuomet sūnus ir dukra baigė mokyklą, pradėjo studijuoti, grįždavo tik savaitgaliais… Jaučiau tokį ilgesį, liūdesį… Kažkaip trūkdavo namuose vaikų“- pasakoja Gitana. Pasitarę su vyru nusprendė tapti budinčiais globotojais – laikinai savo namuose suteikti vaikams reikiamą saugumą, kol biologinė šeima išspręs kilusias problemas.
Gitanos teigimu, šeimoje apsigyvenus 4 paaugliams, pamažu tarp vaikų ir jos šeimos užsimezgė emocinis ryšys. Vaikai vis dažniau pradėjo išsakyti savo lūkesčius likti nuolatinai gyventi Gitanos šeimoje. Tad nesant galimybių vaikams grįžti gyventi į biologinę šeimą, moteris su vyru kreipėsi į Kelmės rajono globos centrą, išreikšdami lūkestį, dėl ilgalaikės prižiūrimų vaikų globos. Pasibaigus teisinėms procedūroms šeima tapo nuolatiniais vaikų globėjais.
Šiai dienai 2 vaikai jau yra sulaukę pilnametystės amžiaus ir su globėjų teikiama pagalba pradėję savarankiško gyvenimo kelią. Pasak Gitanos, kartu su vyru, jausdami globos duodamą naudą, rengiasi artimiausiu metu į savo šeimą priimti dar vieną narį.
Moters teigimu, ją globoje džiugina galimybė matyti besikeičiančius vaikus, kuomet iš nesukalbamų, maištaujančių, paniurusių paauglių jie tampa asmenybėmis, kuriančiomis savo ateities planus, turinčiomis svajonių. „Žinoma mes su vyru suprantame, kad vaikų viduje yra daug žaizdų, sužalojimų, trauminės patirties ir, kad dar yra kur padėti, ištiesti pagalbos ranką. Nesakau, kad jie nebeturi blogų patirčių… Bet žinau, kad esame mes, žmonės, priėmę juos į savo širdis ir pasiryžę suteikti meilę, dėmesį, šilumą, kurios jiems labai reikia“, – pasakoja Gitana.
Globėja džiaugiasi, kad globos procese nelieka viena, visuomet lydi globos koordinatorius, kuris pataria, būna kartu džiugiomis ir sunkiomis akimirkomis. Pasak Gitanos, jai tai labai svarbu, nes ,,Dažnai žmonės supranta, kad socialiniai darbuotojai kontroliuoja globėjus, reikia akcentuoti, kad taip nėra, kad tai komanda, kuri tau padeda.“.
Džiaugiamės turėdami šią globėjų šeimą, jų širdyse gimusi meilė be tėvų globos likusiems vaikams, skaidrina vaikų kasdienybę, padeda augti pilnaverčiais visuomenės nariais. Kaip teigė sociologė Kathy Davis, ,,po šimto metų niekam nerūpės, kokia buvo jūsų banko sąskaita arba kokį automobilį jūs vairavote, tačiau pasaulis gali būti kitoks todėl, kad jūs buvote svarbūs tam tikro vaiko gyvenime. Tai yra pati didžiausia dovana ir atpildas už jūsų didžiules pastangas ir begalinę meilę auginant vaiką, gimusį jūsų širdyse.‘‘
Kviečiame tapti globėjais, budinčiais globotojais ar įtėviais!
Jei jums kyla klausimų susijusių su globa, į kuriuos nerandate atsakymo, kviečiame susisiekti su globos centro specialistais, kurie pasiryžę atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.
Daugiau informacijos apie globą: Tel. +370 633 65 968; +370 674 07 981, www.vijurkai.lt
Komentuoti