Neringos muziejai džiaugiasi, kad Mažosios (Prūsų) Lietuvos bendruomenė jau ketvirtą kartą įsitraukė į gyvosios istorijos parodos „Muziejų kuriame kartu“ kūrybinį procesą, viešai pasidalinę jautriomis asmeninėmis istorijomis, jaudinančiais atradimais bei juos įkūnijančiais daiktais.
Šių metų parodos tema – „Atradimai“: žmonės buvo kviečiami pasidalinti savo „muziejinėmis vertybėmis“, kurias yra atradę pamario krašte.
Tačiau tarp parodos eksponatų išvysite ne tik vertingus radinius, menančius Europos pašto kelio, vinguriavosio Kuršių nerijos krantais, istoriją, ar pirmojo Nidos švyturio Frenelio lęšio šviesą, bet ir jautrias asmenines relikvijas, liudijančias sakralias gyvenimo akimirkas – XX a. viduryje vykusių krikštynų apeiginius kūdikio rūbus.
Parodoje eksponuojami ir kuršininkų rankų šilumą menantys daiktai, tarp kurių – ypatingą emocinį krūvį talpinantys autentiški krikštai bei kryžiai, išsaugoti šviesaus atminimo Eduardo A. Jonušo ir jo žmonos Vitalijos Jonušienės.
Čia galėsite susipažinti ir su dviejų ypatingų namų Preiloje bei Nidoje istorijomis. Preilos seniūnui Fritzui Pinkiui priklaususiame name (dabar – Preilos g. 87), kuriame iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos veikė parduotuvė, paštas ir mažas viešbutėlis, buvo rasti palėpės lubų perdangoje paslėpti dokumentai. Intriguoja ir dokumentai iš namo Nidoje, buvusioje Atragio gatvėje (vok. Haken), kuriame tarpukaryje veikė Fritzo Leissnerio krautuvė. Šis namas nebeegzistuoja – dabar jo vietoje stovi Neringos savivaldybė (Taikos g. 2).
Renginyje taip pat išgirsite Klaipėdos universiteto istorikės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės įžvalgas apie keletą eksponatų, bylojančių didžiules permainas žmonių kasdienybėje XIX a. Kuršių nerijoje.
Parodoje bus eksponuojama daugiau kaip pusė šimto objektų, todėl Neringos muziejai nuoširdžiai kviečia visus, neabejingus daugiasluoksnei Kuršių nerijos istorijai ir kultūrai, į parodos „Muziejų kuriame kartu ’24: Atradimai“ atidarymą lapkričio 11 d. 17.30 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje.
Susitikus drauge galėsime padiskutuoti apie istoriją ir kaip kiekvienas prisidedame prie jos kūrimo.
Paroda veiks iki 2025 m. vasario 28 d.
Komentuoti