Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.
Bylos duomenimis, 3 uždarųjų akcinių bendrovių grupei laimėjus savivaldybės įmonės „Raseinių vandenys“ viešuosius pirkimus dėl buitinio nuotekyno tinklų rangos darbų, realiai ne visos bendrovės atliko sutartyje numatytus darbus. Su rangovu pasirašytos statybos darbų rangos sutarties vertė buvo daugiau nei 40 tūkstančių eurų. Ši suma, pabaigus darbus, ir buvo apmokėta rangovui. Kai kuriuos rangovo turėtus atlikti darbus, kaltinamojo S. B. nurodymu, savo pajėgumais vietoje rangovo atliko patys „Raseinių vandenys“. Todėl realiai darbus mažesnėmis negu rangovų kainomis ir kitomis sąnaudomis atlikus pačiai viešųjų pirkimų organizatorei, dalis įmonės lėšų tokiu būdu buvo iššvaistytos.
Tyrimo duomenimis, S. B. iššvaistė bendrovei „Raseinių vandenys“ priklausantį turtą – daugiau nei 9 tūkstančius eurų ir taip piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Minėtos kitos įmonės vadovas pripažintas kaltu klastojęs dokumentus pasirašant atliktų darbų aktus ir sąskaitas faktūras dėl neva padarytų darbų.
Nustatyta, kad dar kitos privačios bendrovės direktorius sutarė su „Raseinių vandenys“ buvusiu direktoriumi S. B. dėl dalyvavimo Nuotekų perpumpavimo stoties įrangos viešajame pirkime, kurio pasiūlymo kaina buvo nepagrįstai dirbtinai padidinta 4 tūkstančiais eurų. Pagal šį susitarimą bendrovė „Raseinių vandenys“ sudarė įmonei palankias sąlygas šį pirkimą laimėti, o už tai „Raseinių vandenų“ buvusiam vadovui S. B. ir nuotekų tvarkymo inžinieriui P. V. buvo atlyginta finansiškai.
Teismas buvusiam „Raseinių vandenų“ direktoriui skyrė 15 tūkst. eurų baudą, kitos įmonės vadovui, subendrinus šį nuosprendį su kitu, skyrė 10 tūkst. eurų baudą, o „Raseinių vandenų“ inžinierių, pripažinusį kaltę dėl turto pasisavinimo ir iš iššvaistymo, atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Jam taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 1 000 eurų dydžio įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Lietuvos apeliacinis teismas taip pat visiškai tenkino, kaip ir prašė prokuroras, UAB „Raseinių vandenys“ civilinį ieškinį. Iš S. B. UAB „Raseinių vandenys“ priteisti daugiau nei 12 tūkst. eurų, o iš P. V. – 1 000 eurų turtinei žalai atlyginti.
Komentuoti